Öğrenciler ve Akademik İçin Ücretsiz Office

Office 365 Eğitim planı, okul ortamındaki iş birliğini artırmaya, öğrencilerin ödevlerini ve diğer çalışmalarını birbirleriyle kolaylıkla paylaşmalarına yarayan bir servisler bütünüdür. Herhangi bir eğitim kurumuna kayıtlı tüm öğrenciler Office 365 Eğitim planından ücretsiz faydalanabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey  https://products.office.com/tr-tr/student/office-in-education adresine gidip okul e-posta adresinizle kayıt olmak. 


 

Office 365 Eğitim planı kapsamında tüm öğrencler bulut üzerinde Office dokümanları oluşturabilirler, oluşturdukları dokümanları OneDrive üzerine kaydedip diğer kişiler ile paylaşabilirler. Office 365 Eğitim planı kapsamında, uygun kullanıcılar aşağıdaki servislerden ücretsiz faydalanabilirler:

·        Word Online
·        Excel Online
·        PowerPoint Online
·        One Note
·        OneDrive

Eğer kayıt olduğunuz ya da çalıştığınız eğitim kurumu, Microsoft Eğitim Çözümleri Anlaşması kapsamında Office Professional Plus veya daha üstü bir lisans üyeliği başlatmışsa, Office 365 Eğitim planına ek olarak Office 365 Pro Plus Eğitim planından ücretsiz faydalanabilirsiniz. Office 365 Pro Plus Eğitim planı ile Office uygulamalarının en son sürümlerini 5 adede kadar PC veya Mac, 5 adede kadar tablet (Windows, iPad veya Android) ve 5 adede kadar akıllı telefonunuzda (Windows, iOS ve Android) ekstra bir ücret ödemeden cihazınıza indirip kullanabilirsiniz. Office 365 Pro Plus Eğitim planı kapsamında uygun kullanıcılar, Office 365 Eğitim planına ek olarak aşağıdaki servislerden ücretsiz faydalanabilirler:

·        Word
·        Excel
·        PowerPoint
·        Outlook
·        Publisher (sadece PC’de)
·        Access (sadece PC’de)
·        Sway

Office 365 Eğitim ve Office 365 Pro Plus Eğitim planlarından faydalanabilmek için, bir akademik kurumda öğrenci olmanız ve şu gereksinimleri karşılamanız gerekir:

·        Okul tarafından sağlanan ve dış e-postaları alabilen, okula özgü bir e-posta adresine (örneğin ****.edu.tr) sahip olmanız gerekir.
·        Çevrimiçi bir teklife bireysel olarak kaydolmak için gerekli yasal sorumluluk yaşını aşmış olmanız gerekir.
·        İnternet erişiminizin olması gerekir.

Diğer sorularınız için bidb@gelisim.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.